Nezvládáte už skládat uhlí a štípat dříví na zimu?


11.10.2015

Vstáváte každé ráno brzy, aby jste zatopili? Už nemusíte!

Řešení existuje a je dostupnější než si myslíte. Budete překvapeni, jak nízké mohou být náklady na vytápění a jaký komfort a pohodlí se Vám nabízí. Možností je například instalace tepelného čerpadla, plynového kondenzačního kotle nebo automatického kotle na tuhá paliva.

Vyměňte starý kotel a vyberte si ekonomický a ekologický způsob vytápění.  Ušetříte tak svůj čas, peníze a námahu. Nechejte si u odborné firmy zpracovat návrh na míru a spočítat návratnost investice.

Tepelné čerpadlo je skvělá volba, představuje bezúdržbový moderní a ekonomický systém topení a ohřevu. V současné době je to díky komfortnímu ovládání a návratnosti investice nejčastěji volený způsob vytápění. Existuje více druhů tepelných čerpadel a každé z nich má své výhody. Čerpadlo může být napojené na stávající otopný systém, stejně tak jako i jiné úsporné kotle.

I výměna starého kotle za automatický kotel na tuhá paliva Vám ušetří čas i peníze. Díky účinnému spalování, kvalitnímu výměníku a regulaci topení je mnohem menší spotřeba paliva. Tím ušetříte i mnoho času stráveného přípravou dřeva a uhlí.

Další možností je například pořízení kondenzačního plynového kotle. Ve srovnání s běžným plynovým kotlem má minimálně o 20% nižší spotřebu plynu a při tom o mnoho vyšší účinnost. Náklady na vytápění moderním plynovým kotlem jsou srovnatelné s náklady na topení tuhými palivy a při tom neznečišťuje ovzduší. I topení plynem může být levnější.

Návratnost investice se v jednotlivých případech samozřejmě liší. Je nutno brát v úvahu stávající způsob vytápění, to v jakém stavu jsou současné radiátory, zda se jedná o podlahové vytápění a spoustu jiných faktorů. V některých případech je návratnost za méně než 3 roky.

Možností vytápění je mnoho a proto každému zákazníkovi zdarma uděláme individuální a ekonomicky výhodnou nabídku podle jeho možností a potřeb. Neposlouchejte všeobecné mýty o tom, že plynové topení je vždy drahé, že tepelné čerpadlo je cenově nedostupné a je jen pro bohaté, že klasické topení na tuhá paliva je nejlevnější. Jsou to předsudky, rozhodněte se sami podle skutečné nabídky.

Ale nečekejte, topná sezóna už začala.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Rady a tipy pro údržbu a provoz topných a klimatizačních soustav, rekuperačních jednotek…

Informace ZDARMA