Nástěnné klimatizace do bytů, domů a kanceláří


16.03.2016

Po zkušenostech z loňského parného léta bychom neměli odkládat pořízení klimatizace na poslední chvíli.

Pro zajištění optimálních podmínek a pohody ve Vašem domě, bytě nebo na pracovišti je vhodným řešením montáž nástěnné klimatizace. Je možné propojit jednu venkovní jednotku s jednou vnitřní (SPLIT) nebo až s pěti vnitřními klimatizacemi (MULTISPLIT).

Pořizovací cena klimatizace není vysoká.ash-09aim2-pt-en-label-600x800px-72dpi-en

Například kvalitní nástěnnou klimatizační jednotku typu Split do místnosti o rozměru 6 m x 6 m a výšce 2,5 m (tj. 90 m3) lze pořídit již od 27.000 Kč. Tato cena obsahuje klimatizační inverterovou Split jednotku, dálkové ovládání, zdravotní filtr, montáž a zprovoznění zařízení.

Provoz takové klimatizační jednotky není ani zdaleka tak nákladný, jak si mnozí myslí.

Hodina provozu výše uvedené klimatizace při maximálním výkonu a ceně 4,50 Kč/kWh vychází na 3,90 Kč. Udávaná spotřeba dle Evropských standardů pro průměrnou sezonu je 155 kWh.
Nejnovější řady výrobků, které používají pro regulaci výkonu inverter, jsou v provozu výrazně úspornější ve srovnání se standardními výrobky.

V chladném období můžete klimatizaci využít jako ekonomický zdroj topení. Další funkce mimo chlazení a vytápění jsou čištění vzduchu, větrání, vlhčení a odvlhčování. Variabilní je rovněž výběr vhodných filtrů: mechanický, aktivní uhlíkový, filtr obsahující ionty stříbra, katalytický, antibakteriální, prachový nebo filtr s katechinem.

Pomůžeme Vám s výběrem kvalitní klimatizační jednotky s vhodnými parametry pro Vaše ideální pohodlí. Zajistíme dodávku, montáž i následný servis. Pro informace volejte na tel. 724 103 741.

Zajistit teplotní pohodu v interiéru domu, bytu, kanceláře nebo prodejny lze také instalací vzduchotechnického zařízení. Vzduchotechnika Vám poskytuje celoročně přirozené mikroklima. Nasává venkovní vzduch, který filtruje a upravuje teplotu a vlhkost na požadované hodnoty. Zajišťuje odtah škodlivin, pachů a vlhkosti z celého prostoru i všech zákoutí v domě. V chladném období poskytuje ekonomické větrání a při čemž je upravený vzduch přiváděn zpět pomocí rekuperace tepla.

Pár zajímavostí, které jste možná nevěděli:

Věděli jste, že v loňském roce bylo u nás celkem
84 letních dní, kdy maximální teplota vystoupila nad 25 °C,
46 tropických dní, kdy teplota vystoupila nad 30 °C
a 14 tropických nocí, kdy teplota nepoklesla pod 20 °C? (zdroj: http://www.meteo.jankovic.cz/zaznamy/rok-2015/)

 

 

Rady a tipy pro údržbu a provoz topných a klimatizačních soustav, rekuperačních jednotek…

Informace ZDARMA