Nezvládáte už skládat uhlí a štípat dříví na zimu?


11.10.2015

Vstáváte každé ráno brzy, aby jste zatopili? Už nemusíte!

Řešení existuje a je dostupnější než si myslíte. Budete překvapeni, jak nízké mohou být náklady na vytápění a jaký komfort a pohodlí se Vám nabízí. Možností je například instalace tepelného čerpadla, plynového kondenzačního kotle nebo automatického kotle na tuhá paliva.

Vyměňte starý kotel a vyberte si ekonomický a ekologický způsob vytápění.  Ušetříte tak svůj čas, peníze a námahu. Nechejte si u odborné firmy zpracovat návrh na míru a spočítat návratnost investice.

Tepelné čerpadlo je skvělá volba, představuje bezúdržbový moderní a ekonomický systém topení a ohřevu. V současné době je to díky komfortnímu ovládání a návratnosti investice nejčastěji volený způsob vytápění. Existuje více druhů tepelných čerpadel a každé z nich má své výhody. Čerpadlo může být napojené na stávající otopný systém, stejně tak jako i jiné úsporné kotle.

I výměna starého kotle za automatický kotel na tuhá paliva Vám ušetří čas i peníze. Díky účinnému spalování, kvalitnímu výměníku a regulaci topení je mnohem menší spotřeba paliva. Tím ušetříte i mnoho času stráveného přípravou dřeva a uhlí.

Další možností je například pořízení kondenzačního plynového kotle. Ve srovnání s běžným plynovým kotlem má minimálně o 20% nižší spotřebu plynu a při tom o mnoho vyšší účinnost. Náklady na vytápění moderním plynovým kotlem jsou srovnatelné s náklady na topení tuhými palivy a při tom neznečišťuje ovzduší. I topení plynem může být levnější.

Návratnost investice se v jednotlivých případech samozřejmě liší. Je nutno brát v úvahu stávající způsob vytápění, to v jakém stavu jsou současné radiátory, zda se jedná o podlahové vytápění a spoustu jiných faktorů. V některých případech je návratnost za méně než 3 roky.

Možností vytápění je mnoho a proto každému zákazníkovi zdarma uděláme individuální a ekonomicky výhodnou nabídku podle jeho možností a potřeb. Neposlouchejte všeobecné mýty o tom, že plynové topení je vždy drahé, že tepelné čerpadlo je cenově nedostupné a je jen pro bohaté, že klasické topení na tuhá paliva je nejlevnější. Jsou to předsudky, rozhodněte se sami podle skutečné nabídky.

Ale nečekejte, topná sezóna už začala.

Rady a tipy pro údržbu a provoz topných a klimatizačních soustav, rekuperačních jednotek…

Informace ZDARMA