Trápí Vás nadměrná vlhkost v domácnosti?


15.10.2015

Nadměrná vlhkost v domě nebo bytě je to, co trápí až 40% z nás.

Vlivem vlhkosti vznikají na zdech plísně a ty pak mohou vyvolat alergie. Vznikají další problémy, například že oblečení ve skříních zapáchá, rosí se okna a plesniví nábytek. Tato skutečnost je velmi obtěžující a negativně ovlivňuje prostředí, ve kterém trávíme většinu času a spíme. Běžně tento problém řešíme častým větráním. Tím ale dochází k výrazným teplotním ztrátám! Navíc při dlouhodobém deštivém počasí je i toto neúčinné.

Vyřešte to! Existuje několik způsobů:

Nejlevnější možnost je pořízení vysoušeče vzduchu. Můžete tak snižovat vlhkost v jednotlivých pokojích.

Další způsob je aktivní rekuperace. Ta zajistí větrání v místnosti při minimálních teplotních ztrátách. Jedná se o zpětné získání tepla, kdy je přiváděný vzduch do větraného objektu ohříván teplým znehodnoceným vzduchem odváděným ven prostřednictvím rekuperačních výměníků. Účinnost rekuperace tepla je až 80%.

Skvělým řešením je klimatizace. Ta již přináší komfort úpravy kvality vzduchu s možností nastavení požadované teploty a vlhkosti. Tuto výhodu velice oceníme v přibývajícím počtu tropických dnů.

Nejefektivnějším způsobem úpravy je vzduchotechnika. jedná se o celkový systém, díky kterému můžete prostor domu nebo bytu větrat, vytápět i chladit. Vytvoříte tak doma ideální zdravé prostředí.

Zdravý vzduch dělá útulný zdravý domov. Udržováním ideálního klimatu v domě předcházíte nejrůznějším onemocněním dýchacích cest. Rovněž pro alergiky je čistý vzduch prioritou.

Zároveň tak zamezíte plísním a zvyšujete péči o dům.

Rádi Vám zpracujeme návrh účinného a ekonomicky výhodného způsobu úpravy ovzduší přímo pro Vás na míru.

Rady a tipy pro údržbu a provoz topných a klimatizačních soustav, rekuperačních jednotek…

Informace ZDARMA