Tepelná čerpadla


Tepelná čerpadla pro rodinné domy.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda, odebírá teplo z venkovního vzduchu. Vzduch je nasáván přímo do tepelného čerpadla a získané teplo je použito pro ohřev vody v topném systému nebo v zásobníku teplé vody.

Výhodou tohoto zařízení jsou nízké pořizovací náklady a nenáročná instalace. Základ vychází z tepelného čerpadla vzduch/vzduch tedy klasické klimatizace. Systém je doplněn o takzvaný Hydrobox, který převádí teplo do topné vody. Pro případ nižších venkovních teplot je instalován malý elektrokotel, který pomáhá tepelnému čerpadlu dosáhnout požadované teploty vody. Momentálně je tento způsob vytápění budov považován spolu s kondenzačními plynovými kotly za nejekonomičtější.

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch je vhodné pro vytápění a chlazení rodinných domů a komerčních objektů. Možnost provedení Split nebo Multi-Split.
Split – venkovní jednotka + jedna vnitřní jednotka.
Multi-Split – venkovní jednotka + až 9 vnitřních jednotek.

Tepelná čerpadla země-voda jsou vhodná pro objekty s větším pozemkem pro zemní kolektor nebo s možností hloubkového vrtu.

V zimě je i na nejchladnějších místech k dispozici geotermální teplo, které si v hloubce větší než 15 m udržuje téměř konstantní teplotu 10 °C. Toto geotermální teplo je bezplatným energetickým zdrojem, na který je naše tepelné čerpadlo schopné se připojit, přivést jej do vašeho domova a kromě vytápění zajistit i ohřev teplé užitkové vody. I v nejchladnějších podmínkách tak uspoříte obrovské náklady.

Nyní máte možnost využít Kotlíkové dotace.

Kobra- český systém inteligentního řízení budov.

co-umi-inteligentni-rizeni-kobra

Kobra- český systém inteligentního řízení budov

Tepelná čerpadla pro bytové domy

Jako jediní měříme reálné COP (nominální výkon) topného zařízení u našich zákazníků. Díky nadřazenému systému řízení Kobra monitorujeme veškeré instalace tepelných čerpadel a ve spojení s měřením výkonů a spotřeb víme, která zařízení jsou spolehlivá. a zda se shoduje s parametry, které udává výrobce.

Inteligentní řízení aplikací Kobra, hlavní výhody chytré regulace topení

  • Úspora nákladů za vytápění/chlazení činí 10-60% ročně v závislosti na použitých zdrojích a míře nastavení zónové regulace
  • Běžná návratnost investice 2 – 8 let
  • Vysoký tepelný komfort zvyšující užitnou hodnotu objektu a pohodlí
  • Ve spojení s inteligentním řízením žaluzií a rolet ještě větší míra úspory a komfortu
  • Jednoduchá a snadná instalace proveditelná z 90% kýmkoliv, může být i svépomocí
  • Přístup a dohled do domu odkudkoliv, kde je přístup k internetu

Kobra- český systém inteligentního řízení budov.

Systém řízení KobraTepelná čerpadla pro průmyslové objekty

Pro vytápění průmyslových objektů jsou nejvýhodnější VRF tepelná čerpadla a klimatizace. Systém VRF je vícezónová jednotka klimatizace s proměnným průtokem chladiva. Poskytuje vám možnost spravovat řízení individuálních zón v každé místnosti a v každém podlaží komerční budovy. Systém poskytuje kompletní řešení vytápění, chlazení, větrání, výroby teplé vody, vzduchových clon a centrální regulace.

Rady a tipy pro údržbu a provoz topných a klimatizačních soustav, rekuperačních jednotek…

Informace ZDARMA