Infratopení, podlahové a konvenční topení


Infratopení – moderní řešení a komfort:

Topení, které je během posledních let velmi žádané a oblíbené. Lze jej lze přirovnat ke Slunci.

Infratopení je cenově dostupný a bezúdržbový model vytápění domácnosti či komerčních prostor, jež sebou přináší řadu pozitivních předností na rozdíl od topení klasického, tedy konvenčního.

Infratopení získalo svůj název díky infračerveným vlnám, které vyzařuje všude kolem sebe. Podstata jejich šíření je velice jednoduchá. Prostřednictvím tepelných vln ohřívá předměty ve svém okolí, kam spadají jak stěny, nábytek, tak lidské osoby.Po dopadu přichází přeměna na teplo. Infračervené záření uvolněné z infratopení tedy neohřívá samotný vzduch, nýbrž tělesa kolem. V místnosti proto může být teplota nižší, přesto vám bude zajištěno maximální tepelné pohodlí a komfort.

Podlahové vytápění:

  • přinese zvýšený komfort při úspoře nákladů
  • je možné jej kombinovat se stávajícím topným systémem
  • skvěle se kombinuje s nejrůznějšími druhy podlahových krytin, mramor, kámen, dřevo, laminát, koberce, linolea, atd.

Konvenční vytápění:

Jedná se o tradiční otopný systém, kdy topná voda s tepelným spádem 75/65 °C vyhřeje otopné těleso a od jeho stěn se ohřívá okolní vzduch.

U konvenčního vytápění můžeme topná tělesa doplnit termoregulačními hlavicemi. Docílíte tak požadované teploty v jednotlivých místnostech bez zbytečného větrání z důvodu přetopení. Tím, že nastavíte regulaci na optimální teplotu, ušetříte až 30 % nákladů a docílíte vyšších teplot v místnostech, kde je například menší izolace a je potřeba je dotápět.

Rady a tipy pro údržbu a provoz topných a klimatizačních soustav, rekuperačních jednotek…

Informace ZDARMA